Whitenergy Matryca L154M1440900

Whitenergy Matryca L154M1440900
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

Dostępność produktu w sklepach

Whitenergy Matryca L154M1440900
Whitenergy Matryca L154M1440900

 

Wysoka jakość kryształów LCD

Kluczowym elementem matrycy LCD są tzw. ciekłe kryształy, czyli substancja, która dynamicznie zmienia swoje zdolności polaryzacji światła wskutek przyłożonego do niej napięcia elektrycznego.  Panele LCD marki Whitenergy to w 100% nowe produkty o potwierdzonej, wysokiej jakości. Niezawodność matryc oparta jest na doświadczeniu technologicznym takich producentów, jak Samsung, LG Philips, HannStar, AU Optronics czy Chunghwa. Szeroki wachlarz artykułów umożliwia dobór odpowiedniego produktu.

 

Czym monitory LCD LED różnią się od klasycznych LCD wyposażonych w lampy CCFL?

Każdy ekran LCD wymaga oświetlenia. W naszej ofercie znajdują się dwa najpopularniejsze typy oświetlenia, czyli zimne katody (CCFL) oraz diody (LED). Wykorzystanie obu metod nie wpływa w  żaden sposób na użytkowanie i nie obniża jakości obrazu.

 

Rozdzielczość

Każdy rodzaj matrycy jest ściśle powiązany z jej rozdzielczością. Każda rozdzielczość świadczy o  proporcji pikseli oraz ich liczbie.  Rozdzielczość matrycy wpływa jedynie na wydajność obszaru roboczego (na matrycach o większej rozdzielczości jest bardziej efektywny obszar roboczy i widać więcej elementów), a nie na jakość obrazu.

Nie zawsze jednak, im większa rozdzielczość, tym lepsza matryca. Stosunkowo małe urządzenia nie powinny mieć za dużej rozdzielczości, ponieważ  widoczność  elementów na ekranie może być za mała! W naszej ofercie dostępny jest szeroki wachlarz matryc, o różnych rozdzielczościach  (od np. 800x600 do rozdzielczości HD).

 

Jasność

Jasność matrycy określa natężenie światła emitowanego przez monitor. Nasze matryce posiadają typową rozdzielczość spotykaną u najlepszych producentów i wynosi ona 250 Cd/m2. Jest to typowa wartość. Zbyt jasna matryca może męczyć wzrok, a o mniejszej wartości tego parametru nie będzie odpowiednio wyświetlała obrazu (sprawi wrażenie za ciemnego !)

 

Kontrast

Kontrast jest to stosunek najniższej jasności jaką może emitować matryca do jasności najwyższej. Nasze matryce posiadają kontrasty min 700:1, czyli uznawane za bardzo dobre. 

Wysoki poziom kontrastu w naszych matrycach pozwala na bardziej precyzyjne i dokładne wyświetlanie ciemniejszych odcieni. W praktyce na naszych matrycach jest widoczne więcej szczegółów, co pozytywnie wpływa na pracę  np. z ciemnymi elementami.  Dodatkowym atutem  matryc marki Whitenergy, jest wyświetlanie dobrze nasyconych kolorów.

 

Czas reakcji

Zasada działania matrycy LCD jest taka, że poszczególne piksele są zapalane i gaszone, aby powstał dynamiczny obraz.  Nasze matryce posiadają bardzo dobre czasy reakcji, przez co zredukowany jest tzw.  „efekt smużenia” , czyli  pozostawianie w dynamicznych scenach ślady,  przypominające smugi. Czas reakcji jest bardzo ważnym parametrem przy korzystaniu z multimediów i gier, przy innym zastosowaniu urządzenia, ma to drugorzędne znaczenie.

Nasze matryce posiadają typowy czas reakcji od 8 ms i 25 ms. Są to rzeczywiste czasy reakcji, stosowane w matrycach topowych marek. Często producenci podają czas reakcji poniżej 6s i są to przeważnie parametry nieprawdziwe, dlatego zakupując matrycę marki Whitenergy, masz pewność, że każdy parametr jest właściwy i zgodny z rzeczywistością.

 

Kąt widzenia

Nasze matryce posiadają standardowy kąt widzenia 178/178o . Jest to wartość mierzona od środka ekranu, czyli dzieląc  matrycę  „na pół” z każdej strony, bez straty na jakości widzianego obrazu, kąt wynosi 89o dla strony prawej i 89o dla lewej. Dokładnie takie same parametry są dla kąta widzenia góra/dół. Mniejsze niż standardowe parametry stosowane w matrycach gorszej jakości mogą zakłócać pracę i być przyczyną niedokładnego widzenia obiektów. Kupując matrycę marki Whitenergy masz zawsze pewność, że inwestujesz w wysoką jakość,  na poziomie każdego parametru.

 

Błyszcząca czy matowa

W naszej ofercie są matryce w dwóch odmianach. Pierwszy typ to klasyczne matryce matowe,  a drugi - matryce błyszczące, czyli matryce powleczone dodatkową silnie refleksyjną warstwą. W matrycach błyszczących kolory są bardziej żywe i nasycone, jednak, gdy miejsce pracy lub użytkowania urządzenia będzie narażone na ostre oświetlenie, zalecamy używanie matryc matowych, dzięki którym praca nie będzie utrudniona. Jednak  jeśli korzystanie z komputera występuje w  stałych warunkach świetlnych, zalecamy matryce błyszczące.

 

Martwe piksele

Matryca stosowana w panelach LCD posiada setki tysięcy lub wręcz miliony pikseli. Przy takiej ilości stosunkowo łatwo o to, aby któryś z pikseli był uszkodzony. Dokładniej mówiąc, uszkodzenie piksela polega na tym, że nie reaguje on na ładunki elektryczne. Objawia się to tym, że na ekranie monitora mogą być widoczne bardzo małe punkty o kolorze innymi niż aktualnie wyświetlany.

Każda z naszych matryc produkowana jest wg obwiązującej normy ISO 13406-2. Norma jest bardzo restrykcyjna i zakłada, że liczba martwych pikseli nie powinna przekraczać  3 pikseli na obszarze 5x5 pikseli (dotyczy to klasy I matryc). Nasze matryce w badaniach uzyskały od 1 do 2 pikseli, w wielu wypadkach ta wartość wynosiła nawet 0.

 

> kliknij aby pobrać tabelę kompatybilności matrycy

 

 

"
Producent
Kod produktu
05033
Proporcje obrazu
16:9
Podświetlenie
LED
Gwarancja
12 miesięcy
Powierzchnia ekranu
Matowy
Rozdzielczość ekranu
1440x900 px
Przekątna ekranu
15,4 "
Złącze/konektor
złącze lewe górne 20pin
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel